MK noteikumi par kases aparātiem

1. Paplašināts uzņēmumu loks, kuriem obligāti jālieto kases aparāti:

Kopš 2021. gada 1. aprīļa ir paplašināts uzņēmumu loks, kuriem obligāti jālieto kases aparāti. Tagad kases aparāti ir jālieto ne tikai preču un pakalpojumu tirdzniecībā par skaidru naudu, bet arī norēķinoties ar maksājumu kartēm. Izņēmumi ir daži specifiski uzņēmējdarbības veidi, piemēram, sabiedriskā transporta biļešu tirdzniecība, mazumtirdzniecība zemnieku tirdziņos un tamlīdzīgi.

2. Tehniskās prasības kases aparātiem:

Kases aparātiem jāatbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 754 “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība” prasībām. Šīs prasības nosaka kases aparātu programmatūras, datu nesēja, drukas ierīces un citu komponentu specifikācijas.

3. Darījumu reģistrēšana kases aparātā:

Visi darījumi, kas tiek veikti ar skaidru naudu vai maksājumu kartēm, ir jāreģistrē kases aparātā. Tas nozīmē, ka katram darījumam jāievada summa un jāizdrukā čeks. Čeki jāglabā vismaz 5 gadus.

4. VID kases aparātu lietošanas pārbaudes:

VID regulāri veic kases aparātu lietošanas pārbaudes. Ja tiek konstatēti pārkāpumi, uzņēmumam var tikt uzlikts sods līdz 7000 eiro apmērā.

5. Noderīgas saites:

Atcerieties!

Ievērojot MK noteikumu prasības par kases aparātiem, Jūs nodrošināsiet sava uzņēmuma darbības atbilstību likumdošanai un izvairīsieties no soda sankcijām.

Šī lapa kalpo informatīviem nolūkiem. Konsultācijām par konkrētiem jautājumiem saistībā ar kases aparātu lietošanu ieteicams sazināties ar VID Nodokļu maksātāju konsultāciju centru.